Ödeme bir satın alma sürecinin en kritik noktasıdır. Burası eksik olan bir satın alma, hiçbir şeyi satamama ile sonuçlanmaktadır.

T-Soft e-ticaret sistemi, alternatif ödeme sistemlerinin sanal pos, ve 3d sanal pos alt yapıları ile entegre olmuş, binlerce T-Soft e-ticaret sistemi kullanıcısı bu entegrasyon alt yapısı ile tahsilatları yapmaktadırlar.

T-Soft e-ticaret altyapısı ile ödeme sistemi olarak Sodexo entegrasyonu bulunmaktadır.

E-ticaret firmaları, kullanıcıları için Sodexo ödeme altyapısı sağlayabilmektedir.

Sodexo ödeme sistemi entegrasyonu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Sodexo ile görüşerek hesap işlemleri tamamlanmalı ve entegrasyon için bilgiler alınmalıdır.

Aldığınız bilgileri eklemek için "Siparişler > Ödeme Seçenekleri" sayfasına tıklayınız.

iyzico1.png (360 KB)

Ödeme seçenekleri sayfasında "Sodexo" ödeme seçeneğinin düzenleme penceresini açınız.

- Kurulum penceresinde sol bölümden Sodexo seçeneği kullanılırken almak istediğiniz ek hizmet bedeli bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Ek hizmet bedeli alınmak istenmiyorsa "Tutar Tipi" bölümünden "Pasif" seçilebilir.

- Kurulum penceresinde sağ bölümden entegrasyon için gerekli bilgileri eklemeniz gerekmektedir. Bilgilerin eksik veya yanlış olması durumunda sodexo çalışmayacaktır. Bu bilgileri sodexo tarafından isteyebilirsiniz. 

Kaydettiğinizde entegrasyon sağlanmış olacaktır. Sodexo entegrasyon api bilgilerini nildesk üzerinden ödeme departmanımıza göndererek kurulumun yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

sodexo1.png (91 KB)

Kurulum sonrasında Sodexo kullanılarak test sipariş vermelisiniz. Test sipariş esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda nildesk veya çağrı merkezi üzerinden ödeme departmanımıza bağlanarak kontrol sağlayabilirsiniz.

Kurulum tamamlandığında ödeme sayfasında "Sodexo" seçeneği açılacaktır.

Seçim yapılarak sipariş tamamlandığında Sodexo mobil uygulamasından alınacak olan kod ile sipariş ödemesi tamamlanabilir.

sodexo2.png (71 KB)