E-ticaretin başlamasıyla hizmete sunulan ürünlerin diğerlerinden ayırt edilmesi gerekliliği de ortaya çıkmıştır.

Sunulan ürün ve hizmetlerin bazı özellikleriyle diğer rakiplerinden ayrılabilmesi, kolay aranılabilmesi, rahat ayırt edilmesi gibi sebepler ile üzerlerine sembol ve işaretler koyma zorunluluğu oluşmuştur.

Bu nedenle ürünler arası ayırt edici işleviyle marka, markayı oluşturan simge, özgün yazı ve işaretlerin önemi her geçen gün daha da artarak "Logo" kavramını ortaya çıkarmıştır.

E-ticaret sitelerinde markanızı temsil eden ilk konulardan birisi logonuzdur. Sitenizde ve ürünlerinizde kendi logonuzun olması kullanıcılara özgünlük, profesyonellik ve güvenilirlik gibi konular açısından etkileyecektir.

T-Soft altyapısı ile yönetim panelinize ve sitenize hızlı ve kolay şekilde logo ve favicon eklemesi yapabilirsiniz.SİTE LOGOSU

Logo bir marka, kurum, kuruluş, şirket, oluşum, topluluk yada fikri temsil eden ve içerisinde grafiksel ögeleri barındıran sembol yada şekillere verilen isimdir. 

Logonuzu siteye, yönetim panelinizde bulunan "Ayarlar > Genel Ayarlar > Site Logosu" ayarından ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz logo sitenizde üst kısımda, giden mail içeriklerinde, site linki paylaşımlarında gösterilebilmektedir. 

Logo boyutunuzu site temanıza ve tasarımınıza göre ayarlayabilirsiniz.  

Logo görseli mail içeriklerinde de bulunacağından png formatında eklenmesi daha düzgün sonuçlar verecektir. FAVICON

Bir web sitesini veya web sayfasını temsil etmek için web tarayıcılarında kullanılan küçük, 16x16 piksellik bir simgedir. (Boyutu kullandığınız görsele göre değişebilir. Tarayıcıda net görüntülenen bir boyut seçerek kullanabilirsiniz.) 

En yaygın olarak bir web tarayıcısının üst kısmındaki sekmelerde görüntülenir. Aynı zamanda tarayıcınızın yer imi çubuğunda, geçmişinde ve daha fazlasında da bulunur. 

Favicon simgenizi siteye, yönetim panelinizde bulunan "Ayarlar > Genel Ayarlar > Favicon" ayarından ekleyebilirsiniz.