Insider tek bir platform üzerinden kişiselleştirme, öngörüsel segmentasyon ve gerçek zamanlı teknolojiler yardımıyla şirketlerin müşteri sadakatini ve dijital büyümelerini artırmalarını sağlayan çok kanallı bir müşteri platformudur.

Insider Entegrasyonu ile e-ticaret sitenizi Insider platformu ile entegre ederek ziyaretçilerinize kişiye özel digital deneyimler sunmaya başlayabilirsiniz. Insider platformu, tüm kanallarınız üzerinden topladığı ziyaretçi verilerini ve kullanıcı davranışlarını kullanıma hazır segmentler halinde sunarak websiteniz, mobil siteniz ve uygulamanız üzerinden kolayca kişiye özel pazarlama kampanyaları gerçekleştirmenizi sağlar.

 

Kullanım Alanları

Web, mobil ve uygulamalar üzerinden hizmet veren tüm e-ticaret firmaları Insider platformu ile kolayca entegre olarak kişiye özel dijital pazarlama deneyimleri sunarak dönüşüm oranlarını optimize edebilirler. Insider platformu sayesinde şirketler müşteri odaklı kişiselleştirme stratejileriyle ziyaretçilerine gerçek zamanlı olarak ulaşabilirler.

- Web Kişiselleştirme : Müşteri odaklı pazarlama stratejileriyle dijital müşterilerinize gerçek zamanlı olarak ulaşın

- Web Push Bildirimleri : Site dışındaki ziyaretcilerinizin dönüşüm potansiyelinizi anlık web push bildirimleriyle hızlandırın

- Mobil Kişiselleştirme : İleri seviyede kişiselleştirilmiş alışveriş tecrübeleri yaşatın ve etkileşime geçin

- A/B/n Testi & Optimizasyon : A/B ve cok değişkenli testlerle ziyaretçileriniz için müşteri odaklı temas noktaları oluşturun ve ideal dijital deneyimler yaşatın

- Gelişmiş Ziyaretçi Segmentasyonu : Güçlü ziyaretçi segmentlerine göre hareket edin ve veriyi aksiyona geçirin

- Akıllı Tavsiye Motoru : Veriyle desteklenen ürün & içerik tavsiyeleriyle gerçek zamanlı etkileşimler yaratın

- Öngörüsel Modelleme ve Segmentasyon : Ziyaretçilerin gelecek davranışlarını tahminleyin ve pazarlama stratejilerinizi güvenle belirleyin

 

Faydaları ve Avantajları

- Pazarlama bütçelerini optimize edebilir, dönüşüm oranlarını ve satışları artırabilirler.

- Tek bir platformdan kullanıma hazır ziyaretçi verilerine ve ihtiyaç duydukları segmentlere ulaşabilir, hızlıca kişiye özel pazarlama kampanyaları gerçekleştirebilirler.

- Ziyaretçilerin yakın gelecekteki davranışlarını tahminleyebilen gelişmiş ve öngörüsel segmentasyon algoritmaları sayesinde doğru hedefleme yaparak rekabet avantajı yakalayabilirler.

- Web, mobil ve uygulamalar üzerinden kişiye özel deneyimler sunarak dönüşüm oranlarını ve müşteri sadakatını artırabilirler.

- Müşteri yaşam döngüsünün her aşamasında gerçek zamanlı mesajlarla müşterilerine kişiye özel digital deneyimler sunabilirler.

- Pazarlama kampanyalarını için A/B/n testleri gerçekleştirerek müşteri deneyimini optimize etmeye odaklanabilirler.

 

Insider, ücretsiz bir uygulamadır. 

Bu uygulama, kurulumu tamamlandığında "Ayarlar > İzleme Kodları" sayfasında kod oluşturur.

T-Soft Apps web sitemizden veya yönetim panelinizde "Bölümler > Uygulama Marketi"  sayfasından yükleyerek kurulumu sağlayabilirsiniz.

insider1.png (63 KB)

Uygulama detayında Insider tarafından aldığınız entegrasyon bilgilerini eklemelisiniz.

Bilgileri ekledikten sonra sözleşmeyi onaylayaak uygulama kurulumunu sağlayabilirsiniz. 

Kurulum sonrasında Insider tarafına bilgi vererek kontrol sağlatabilirsiniz.

- Partner Name / Partner ID / Ürün Kimliği : Bu bilgiler Insider tarafında oluşan ve entegrasyon için gerekli olan alanlardır. Bilgileri Insider tarafından talep etmeniz gerekmektedir.

- Üye Doğum Tarihi Boş İse Dolu Gönderilsin Mi? : T-Soft üzerinde üye kayıt esnasında üyeden doğum tarihi almıyorsanız panelde boş olarak kaydedilmektedir. Insider tarafında doğum tarihinin boş olması hatalara sebep verebilmektedir. Sorun yaşanmaması için bu alanda "Evet" seçeneğini seçmelisiniz. Evet seçildiğinde doğum tarihi boş olan üyelerde standart bir tarih gönderimi sağlanmaktadır.

- Newsletter Contact ID : Insider'a hangi üye gruplarının aktarılacağını seçebilirsiniz. Tüm üyeler aktarılacak ise bu alan boş bırakılmalıdır. Standart kullanımı boş bırakılmasıdır.

- Müşteri Telefon Numarası Şifresiz (Doğrudan) Gönderilsin Mi? : Üyelere ait telefon bilgilerinin şifreli veya şifresiz aktarımını seçebilirsiniz. KVKK gerekliliklerinden dolayı bu alanda şifreli gönderim için "Evet" seçeneği seçilmesini önermekteyiz.

insider2.png (58 KB)

Insider WebPush makalemizi incelemek için tıklayınız.