E-İHRACAT AYARLARI (GENEL AYARLAR)

E-ticaret sitelerinde e-ihracat ayarları, küresel pazarlara açılmak ve uluslararası satışları artırmak için büyük önem taşır.

Sitenizde kullandığınız e-ihracat modüllerinin kullanımlarına ayarlar ile müdahale edebilir ve bu sayede ihracat işlemlerini daha verimli hale getirebilirsiniz.

Bu ayarlar, ürünlerinizi global pazarlarda daha rekabetçi hale getirir ve uluslararası müşteri tabanınızı genişletir.

Dolayısıyla, e-ticaret sitenizde e-ihracat ayarlarının doğru yapılandırılması, işletmenizin küresel büyüme stratejisini destekler ve uluslararası satış performansınızı artırır.

Slide Adımları

- "Ayarlar > Genel Ayarlar" sayfasına tıklayınız.

- "E-İhracat Ayarları" sekmesine tıklayınız.

- Varsayılan Ülke Kodu : Siteye ilk girildiğinde e-ihracat modülleri ile bir ülke tanımlanamamışsa, varsayılan olacak ülke bilgisini ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz ülkeye ait ülke kodunu yazmalısınız.

- Gümrük Vergisi Aktif : Yurtdışı satışlarınızda gümrük vergisi eklemek istiyorsanız bu ayarı aktif etmelisiniz. Aktif ettikten sonra gümrük vergisi bilgilerini tanımlayabilirsiniz. Gümrük Vergisi makalemizi incelemek için tıklayınız.

- E-İhracat Pasif : E-İhracat modüllerini kullanmayı bırakmak istediğinizde lisansları kapattırmak yerine bu ayarı aktif edebilirsiniz. Böylece e-ihracat yapılarını tekrar kullanmak istediğinizde sadece ayarı pasife almanız yeterli olacaktır. E-İhracat modülleri kullanımı kapatılmak istenmiyorsa ayar mutlaka pasif kalmalıdır.

- IP Adresine Göre Yönlendirme Pasif : Ip adresine göre yönlendirme modülü kullanmak istemediğinizde lisansınızı kapattırmak yerine ayarı aktif edebilirsiniz. Aktif edildiğinde ip bazlı yönlendirme durur, siteye giren tüm kullanıcılar varsayılan site para birimi ve dilini görür. Tekrar kullanmak istediğinizde sadece ayarı pasife almanız yeterli olacaktır. Ip bazlı yönlendirme modülü kullanımı kapatılmak istenmiyorsa ayar mutlaka pasif kalmalıdır. Tüm yönlendirme işlemlerinizi yapmanıza rağmen istediğiniz işlemler gerçekleşmiyorsa bu ayarı kontrol etmelisiniz.

- Teslimat Ülkesi Görünsün : E-İhracat modülleriniz aktifse gelen siparişlerde teslimat ülkesi bilgisinin görünmesi için aktif edebilirsiniz.

- Ziyaretçi Dışındaki Üye Gruplarına E-İhracat Pasif : Ayar aktif edildiğinde ziyaretçi statüsü dışındaki tüm kullanıcılar e-ihracat modülleri dışında tutulur.

- E-İhracat Ülke Gizleme : Alıcı satıcı ile aynı ülkede ise diğer ülkeler görünmesin, alıcı satıcı ile aynı ülkede değilse satıcının ülkesi hariç diğer tüm ülkelerin görünmesini sağlar.

IP Adresine Göre Yönlendirme makalemizi incelemek için tıklayınız.

Esnek Fiyat makalemizi incelemek için tıklayınız.

Ülke Fiyatları makalemizi incelemek için tıklayınız.

Para Birimleri makalemizi incelemek için tıklayınız.

Dil Yönetimi makalemizi incelemek için tıklayınız.