BLOG YÖNETİMİ GENEL KULLLANIM

Blog Modülü ile içerikler ekleyerek kullanıcılara blog sayfaları sunabilirsiniz.

Blog yönetimi kullanımı ek lisansa bağlıdır. Paketinizde mevcut ise, destek ekibi ile iletişime geçerek aktifleştirebilir, eğer paketinizde yoksa satış temsilciniz ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Blog düzenlemeleri için, "Bölümler > İçerik Yönetimi > Blog Yönetimi" sayfasına tıklayınız.Blog yönetimi sayfasında oluşturulan blogların listesini görebilir, düzenleyebilir,ekleme ve silme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.1. Düzenle : Seçili blog metninde düzenleme sağlayabilirsiniz.

2. Ad : Bloglarınızın ismini görüntüleyebilirsiniz.

3. Kategori : Bloglarınızın kategorilerini görüntüleyebilirsiniz.

4. Tarih : Bloglarınızın oluşturulduğu tarihi görüntüleyebilirsiniz.

5. Sıra No : Bloglarınızın sıra numaralarını görüntüleyebilirsiniz.

6. Aktif : Bloglarınızın aktiflik durumunu görüntüleyebilirsiniz.

7. Sil : Seçili blog metnini/metinlerini silmek için kullanılmaktadır.

8. Arama : Blog listesi içerisinde anahtar kelimeler kullanarak arama imkanı sunmaktadır. Böylece aradığınız blog metnine daha hızlı ve kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

9. Yeni : Yeni bir blog yazısı eklemek için kullanılmaktadır. Blog Ekleme makalemizi incelemek için tıklayınız.

10. Kategori Listesi : Blog metinlerini eklemek için, öncelikle blog kategorilerinin oluşturulması gerekmektedir. Oluşturulan kategoriler yine bu menüde listelenmektedir. Blog Kategorisi Oluşturma makalemizi incelemek için tıklayınız.

Blog liste ve blog detay sayfalarının tasarımlarına ve sayfalarda görünecek içeriklere müdahale edebilirsiniz.

Sayfa içeriklerine ulaşmak için "Tasarım > Tema Yönetimi > Özelleştir > Gelişmiş > Blog Sayfası ve Blog Detay Sayfası" sayfalarına tıklayabilirsiniz.

Bu sayfalarda görünen blokları kontrol edebilir, "Yeni" butonu ile yeni bloklar ekleyebilir, blok konumlarına uygun olarak yerlerini değiştirebilirsiniz.