E-ticaret sitenizde V5 sistem altyapısı ile aynı anda birden fazla tema yükleyebilir ve aktif ederek kullanabilirsiniz.

T-Soft V5 sistemi aracılığıyla, çeşitli demo seçenekleri ile dakikalar içinde şık ve profesyonel bir web sitesi oluşturmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Petboutiq, ürün odaklı bir tema olarak tasarlanmıştır ve mobil uyumlu, SEO dostu özelliklere sahiptir.

Petboutiq teması ile sitenizi oluştururken yaptığınız değişiklikleri anında görebileceğiniz harika bir görsel editöre sahiptir.

Petboutiq teması, online satış için ihtiyaç duyulan ürün çeşitliliği ile birlikte, hayvan dostlarımıza yönelik tüm hassasiyetleri göz önünde bulundurur.

Mutlu ve sağlıklı dostlarımızın hep yanımızda olmasını sağlayan profesyonel görünümlü hızlı yüklenen web siteleri oluşturmanıza olanak tanır.

Mobil uyumlu ve seo destekli temamızı sizlerde kendi firmanıza uygun özelleştirerek, kolayca uygulayabilirsiniz.

Petboutiq teması canlı önizleme demosunu incelemek için https://tsoftthemes.com/petboutiq linkinden erişim sağlayabilirsiniz.

V5 altyapılı sitenizde Petboutiq temasını kurmak için aşağıdaki adımları uygulabilirsiniz.

E-ticaret sitenizin paneline www.tsoftpanel.com adresinden giriş yapınız.

Yönetim panelinde tema yükle, aktifleştirme, düzenleme vb işlemler için "Tasarım > Tema Yönetimi" sayfasına tıklayınız.

Tema yüklemek için "Tema Yönetimi" sayfasında yer alan "Tema Marketine Git" butonuna tıklayınız.

petboutiq1.png (151 KB)

Tema marketi içerisinde sitenize yükleyerek kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz temalar yer almaktadır.

Petboutiq temasını yüklemek için üstüne tıklayınız.

petboutiq2.png (421 KB)

Tema detay sayfasında "Yükle" butonuna tıklayarak Petboutiq temasının yüklü temalar listenize gelmesini sağlayabilirsiniz.

petboutiq3.png (242 KB)

Temanız yüklendiğinde güncel tema versiyonu ile birlikte yüklenecektir ve tema sayfasında "Güncelsiniz" seçeneği görünecektir.

Temanızın güncel olmaması durumunda bu alanda "Güncelle" butonu yer alacaktır. 

Güncelle butonunu kullanarak temada yapılan güncellemeleri uygulayabilirsiniz. Tema güncelleme işlemi sistem güncelleme işlemi ile aynı değildir. Tema güncelleme yalnızca tema dosyasında yapılan güncellemeleri ilgili temaya yükler.

Tema Güncelleme makalemizi incelemek için tıklayınız.

petboutiq4.png (186 KB)

Tema yüklerken aşağıdaki ekran resmindeki hatayı almanız durumunda "Bölümler > Destek" sayfasından departmanı "T-Soft Apps" seçerek talep oluşturabilirsiniz. İlgili ekip düzenleme sağladıktan sonra temanızı sorunsuz olarak yükleyebilirsiniz.

petboutiq5.png (176 KB)

Tema yükleme işlemi tamamlandığında başarılı bilgisi için popup gelecektir.

"Tema Düzenleyiciye Git" butonu ile tema yönetimi sayfasına geçebilirsiniz.

petboutiq6.png (192 KB)

Yüklediğiniz Petboutiq teması Tema Yönetimi sayfasında listelenecektir.

Tema üzerine geldiğinizde işlem yapabileceğiniz butonlar yer almaktadır.

petboutiq7.png (189 KB)

1. Önizleme : Petboutiq temasının standart görünümünü örnek site üzerinden aktif etmeden önizleme ile görmenizi sağlar.

petboutiq8.png (997 KB)

2.  Aktifleştir : Petboutiq temasını sitenizde aktif ederek kullanmanızı sağlar. Tıkladığınızda aktifleştirme için iki seçenek sunulmaktadır.

1. Seçenek : "Temayı Aktifleştir" seçeneği ile temayı aktifleştirdiğinizde daha önce eklediğiniz slider, banner ve diğer içerikleriniz var ise içerikler silinmeden tema ve şablonlarda değişiklik sağlar. Tema değiştirildiğinde tüm özel şablonlarınızın da default seçilmesine neden olur. Sitenizdeki içerikler aynı kalır, sitenin görünümü ve çalışma şekli etkilenebilir. Örnek olarak anasayfanıza önceki temaya ait banner, slider görsellerinizi eklediniz. Tema marketinde beğendiğiniz farklı temalara geçiş yapmak istediğinizde, "Temayı Aktifleştir" seçeneğini kullanarak bir önceki temanıza ait slider, banner gibi içerikler aktifleştirdiğiniz temanıza aktarılmış olur.

petboutiq9.png (159 KB)

2. Seçenek : "Temayı Aktifleştir ve İçerikleri Aktar" seçeneği ile temayı aktifleştirdiğinizde, daha önce eklemiş olduğunuz slider, banner gibi düzenlemeler mevcut ise, tema değişiminde yaptığınız tüm işlemler silinir. Yeni tema yükleme işleminde, yüklenen tema konseptine ait slider, banner gibi içerikler sitenize yüklenir.

NOT : Tema değişikliği işlemi yapıldığında kategori, ürün, içerik yönetimi gibi alanlar silinmez. Kullandığınız temaya özel, farklı gösterimler olabilir.

petboutiq10.png (159 KB)

Tema aktifleştirme işlemini tamamladığınızda Tema Yönetimi sayfasında "Aktif Tema" alanında Petboutiq teması gelecektir.

Düzenlemeleri yapmak için "Özelleştir" butonuna tıklayınız.

petboutiq11.png (200 KB)

TEMA ÖZELLEŞTİRME - BLOK YÖNETİMİ

Petboutiq temanızı aktifleştirdikten sonra anasayfa ve diğer saylarda yer alan sitenize özel içeriklerin olduğu bloklarda düzenleme sağlamalısınız.

Üst Kısım : Sitenizde ziyaretçileri ürün, kategori, marka, tanıtım sayfaları gibi yönlendirmeleri üst kısımdan yapabilirsiniz. Ziyaretçilerin aradıkları ürüne, sayfaya ulaşmalarının kolay olması satış oranınızı da etkileyecektir.

Petboutiq temasında top (üst) menü, ana menü ve header bar alanları üst kısımda yer almaktadır.

petboutiq14.png (819 KB)

- Header Bar : Petboutiq temasında bulunan header barı yönetmek için "Tasarım > Tema Yönetimi > Özelleştir > Gelişmiş > Blok Yönetimi" sayfasında "Üst Kısım" bloğunun düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq15.png (81 KB)

Blok düzenleme penceresinde "Dil Değişkenleri" sekmesine tıklayınız.

Değişkenler sekmesinde "header_bar" değişkeni ile üst kısımda yer alan header metnini düzenleyebilirsiniz. Düzenleme sonrası kaydet ikonuna tıklayınız.

petboutiq16.png (319 KB)

- Top Menü : Petboutiq temasında sol üst köşede link menü linklendirmesi yapabilirsiniz. İletişim, blog, markalar gibi ana kategori arasında göstermek istemediğiniz linkleri bu alanda kullanabilirsiniz.

Petboutiq temasının üst kısım bloğuna menü linkleri tanımlamak için "Tasarım > Menüler" sayfasına tıklayınız.

Menüler sayfasında yer alan "Top Menü" üst kısım header menülerini eklemek için kullanılmaktadır.

Ekleme veya düzenleme yapmak için menü ismine tıklayınız.

petboutiq17.png (60 KB)

Top menü içerisine girildiğinde header alanında ekli linkleri kullanabilir, düzenleyebilir veya yenisini oluşturabilirsiniz.

Tanımlama yapmak için ilgili linkin düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq18.png (57 KB)

Düzenleme penceresinde menü ismi, linki, sıralama vb bilgilerini girebilirsiniz.

petboutiq19.png (65 KB)

- Masaüstü Menü : Petboutiq temasında üst kısımda kategorilere, ürünlere ve diğer sayfalarınıza kolay ve hızlı erişim için menü linklendirmesi yapabilirsiniz. Ana kategorilerinizi ekleyerek açılır menü içerisinde alt kategori kırılımlarını gösterebilirsiniz. 

Menüler sayfasında yer alan "Masaüstü Menü" üst kısım ana menülerini eklemek için kullanılmaktadır.

Ekleme veya düzenleme yapmak için menü ismine tıklayınız.

petboutiq20.png (61 KB)

Masaüstü menü içerisine girildiğinde ekli linkleri kullanabilir, düzenleyebilir veya yenisini oluşturabilirsiniz.

Tanımlama yapmak için ilgili linkin düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq21.png (62 KB)

Düzenleme penceresinde menü ismi, linki, sıralama vb bilgilerini girebilirsiniz.

Petboutiq temasında menülerde görsel ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz görseller açılır menü içerisinde gösterilecektir.

NOT : Masaüstü menüde kategori görselleri iki alandan gelebilmektedir. Eğer menüye eklenen kategorinin "Kategoriler" sayfasında ekli görseli varsa o gelir. Kategoriler sayfasında görsel yok ise "Menüler" sayfasından eklenen görsel siteye yansır.

petboutiq22.png (67 KB)

petboutiq23.png (807 KB)

Slider : Anasayfanızda dikkat çekecek görseller yayınlayabileceğiniz, müşterilerinizi yönlendirmede aktif olarak kullanabileceğiniz slider blok alanıdır.

Slider makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "Slider" bloğunun veya önizleme görünümünde slider üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq24.png (1009 KB)

Slider düzenleme penceresinde "Resimler" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq26.png (897 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Petboutiq teması slider için örnek görsel boyutları en az 1170x520 olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq27.png (552 KB)

6'lı Banner (İçerik Başlık) : Petboutiq temasında anasayfaya görsel eklemek için kullanılabilecek olan banner bloklarıdır. 

Banner blok yapısı ile tekli, 2'li, 5'li gibi yanyana görüntülenebilecek görseller ekleyebilirsiniz.

Banner&Resim&Fotoğraf makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "6'li Banner  (İçerik Başlık)" bloğunun düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq28.png (1.22 MB)

6'lı banner düzenleme penceresinde "Resim Listesi" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq29.png (869 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Banner bloklarında eklenen görsellerin yanyana görünme durumlarını "Sütun Genişliği (COL-X)" seçeneğinden düzenleyebilirsiniz. Sütun genişlik yapısı 12'li grid sistemine göre çalışmaktadır. "ALL" ve "SM" seçenekleri mobil cihazlar, "MD", "LG", "XL" ve "XXL" seçenekleri ise kullanılan cihaz ekran boyutlarına göre yanyana kaç adet görsel görüntüleneceğini belirler. Eğer eklenen görsel sayfada tekli olarak geniş şekilde görüntülenecek ise full olması için 12 olmalıdır. Örnek olarak yanyana 3 tane görsel görünmesini istiyorsanız 12'li grid sistemini 3'e bölmelisiniz ve ekran boyut karşlılıklarına 4 olarak yerleştirmelisiniz. 

Petboutiq teması 6'lı banner bloğu için ALL ve SM seçenekleri 6 ve 4 olmalıdır. Diğer ekran seçenekleri için yanyana üç görsel görüntülenebilmesi için 4 yazılmalıdır.

Petboutiq teması 2'li banner için örnek görsel boyutları en az 270x190 px olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq30.png (206 KB)

Özel Fırsatlar : Özel fırsatlar bloğu anasayfanızda dikkat çekecek görseller yayınlayabileceğiniz, müşterilerinizi yönlendirmede aktif olarak kullanabileceğiniz slider blok alanıdır.

Slider makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "Özel Fırsatlar" bloğunun veya önizleme görünümünde slider üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq31.png (1.20 MB)

Slider düzenleme penceresinde "Resimler" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq32.png (865 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Petboutiq teması slider için örnek büyük görsel boyutları en az 158x236 olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq33.png (282 KB)

Öne Çıkan Kategoriler : Kategoriler bloğu anasayfanızda dikkat çekecek görseller yayınlayabileceğiniz, müşterilerinizi yönlendirmede aktif olarak kullanabileceğiniz slider blok alanıdır.

Slider makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "Öne Çıkan Kategoriler" bloğunun veya önizleme görünümünde slider üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq34.png (1.00 MB)

Slider düzenleme penceresinde "Resimler" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq35.png (425 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Petboutiq teması slider için örnek büyük görsel boyutları en az 135x135 olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq36.png (197 KB)

Çok Satanlar / Yeni Gelenler / Fırsat Ürünleri : Anasayfada belirlediğiniz ürünleri listelemek için kullanabileceğiniz Vitrin Ürünleri bloklarıdır.

Yeni ürünler, indirimli ürünler, öne çıkarmak istediğiniz ürünler gibi kombinasyonlar ile koleksiyon oluşturabilir ve vitrin ürünlerine ekleme yapabilirsiniz. 

Ürün Koleksiyonları makalemizi incelemek için tıklayınız.

Vitrin Ürünleri makalemizi incelemek için tıklayınız.

Çok Satanlar veya Yeni Gelenler bloğunda değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "Çok Satanlar / Yeni Gelenler / Fırsat Ürünleri" bloğunun veya önizleme görünümünde vitrin üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq37.png (375 KB)

petboutiq38.png (463 KB)

petboutiq44.png (653 KB)

Vitrin düzenleme penceresinde "Vitrin Listesi" içerisinde standart olarak eklenen ürün koleksiyonu yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak oluşturduğunuz ürün koleksiyonunu seçebilir veya sil butonu ile ekli koleksiyonu silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq39.png (378 KB)

Vitrin düzenleme penceresinde kullanılacak koleksiyonu, kolesiyon başlığını, toplam gösterilecek ürün adedi bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

petboutiq40.png (164 KB)

3'lü Banner : Petboutiq temasında anasayfaya görsel eklemek için kullanılabilecek olan banner bloklarıdır. 

Banner blok yapısı ile tekli, 2'li, 5'li gibi yanyana görüntülenebilecek görseller ekleyebilirsiniz.

Banner&Resim&Fotoğraf makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "3'lü Banner" bloğunun veya önizleme görünümünde banner üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq41.png (1.17 MB)

3'lü banner düzenleme penceresinde "Resim Listesi" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq42.png (909 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Banner bloklarında eklenen görsellerin yanyana görünme durumlarını "Sütun Genişliği (COL-X)" seçeneğinden düzenleyebilirsiniz. Sütun genişlik yapısı 12'li grid sistemine göre çalışmaktadır. "ALL" ve "SM" seçenekleri mobil cihazlar, "MD", "LG", "XL" ve "XXL" seçenekleri ise kullanılan cihaz ekran boyutlarına göre yanyana kaç adet görsel görüntüleneceğini belirler. Eğer eklenen görsel sayfada tekli olarak geniş şekilde görüntülenecek ise full olması için 12 olmalıdır. Örnek olarak yanyana 3 tane görsel görünmesini istiyorsanız 12'li grid sistemini 3'e bölmelisiniz ve ekran boyut karşlılıklarına 4 olarak yerleştirmelisiniz. 

Petboutiq teması 3'lü banner bloğu için ALL ve SM seçenekleri 12 olmalıdır. 12 yapıldığında mobil cihazlarda görseller alt alta gelecektir. Diğer ekran seçenekleri için yanyana üç görsel görüntülenebilmesi için 4 yazılmalıdır.

Petboutiq teması 3'lü banner için örnek görsel boyutları en az 370x500 olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq43.png (405 KB)

4'lü Banner : Petboutiq temasında anasayfaya görsel eklemek için kullanılabilecek olan banner bloklarıdır. 

Banner blok yapısı ile tekli, 2'li, 5'li gibi yanyana görüntülenebilecek görseller ekleyebilirsiniz.

Banner&Resim&Fotoğraf makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "4'lü Banner" bloğunun veya önizleme görünümünde banner üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq45.png (684 KB)

4'lü banner düzenleme penceresinde "Resim Listesi" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq50.png (524 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Banner bloklarında eklenen görsellerin yanyana görünme durumlarını "Sütun Genişliği (COL-X)" seçeneğinden düzenleyebilirsiniz. Sütun genişlik yapısı 12'li grid sistemine göre çalışmaktadır. "ALL" ve "SM" seçenekleri mobil cihazlar, "MD", "LG", "XL" ve "XXL" seçenekleri ise kullanılan cihaz ekran boyutlarına göre yanyana kaç adet görsel görüntüleneceğini belirler. Eğer eklenen görsel sayfada tekli olarak geniş şekilde görüntülenecek ise full olması için 12 olmalıdır. Örnek olarak yanyana 3 tane görsel görünmesini istiyorsanız 12'li grid sistemini 3'e bölmelisiniz ve ekran boyut karşlılıklarına 4 olarak yerleştirmelisiniz. 

Petboutiq teması 4'lü banner bloğu için ALL ve SM seçenekleri 12 olmalıdır. 12 yapıldığında mobil cihazlarda görseller alt alta gelecektir. Diğer ekran seçenekleri için yanyana iki görsel görüntülenebilmesi için 6 yazılmalıdır.

Petboutiq teması 4'lü banner için örnek görsel boyutları en az 568x173 olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq51.png (323 KB)

Blog Son Eklenenler : Petboutiq temasında anasayfada blog yazılarınızı görüntüleyebilir, blog detayına yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler bloğu standart bir bloktur. Blog metinlerinizin eklenme tarihine göre anasayfada listelenmesini sağlar. 

Blog Yönetimi makalemizi incelemek için tıklayınız.

petboutiq46.png (561 KB)

Öne Çıkan Markalar : Markalar bloğu anasayfanızda öne çıkarmak istediğiniz markaları yayınlayabileceğiniz, müşterilerinizi yönlendirmede aktif olarak kullanabileceğiniz slider blok alanıdır.

Slider makalemizi incelemek için tıklayınız.

Değişiklik yapmak için Tema Özelleştirme sayfasında "Öne Çıkan Markalar" bloğunun veya önizleme görünümünde slider üzerinde bulunan düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq47.png (251 KB)

Slider düzenleme penceresinde "Resimler" içerisinde standart olarak eklenen görseller yer almaktadır. 

Düzenleme kalemine tıklayarak dil bazında sitenize özel görselleri yükleyebilir veya sil butonu ile ekli görseli silerek "Yeni" butonuna tıklayıp yeniden ekleme yapabilirsiniz.

Slider bloklarında eklenen görsellerin yanyana görünme durumlarını "Slide Adedi" seçeneğinden düzenleyebilirsiniz. Sütun genişlik yapısı 12'li grid sistemine göre çalışmaktadır. "ALL" ve "SM" seçenekleri mobil cihazlar, "MD", "LG", "XL" ve "XXL" seçenekleri ise kullanılan cihaz ekran boyutlarına göre yanyana kaç adet görsel görüntüleneceğini belirler. Eğer eklenen görsel sayfada tekli olarak geniş şekilde görüntülenecek ise full olması için 12 olmalıdır. Örnek olarak yanyana 3 tane görsel görünmesini istiyorsanız 12'li grid sistemini 3'e bölmelisiniz ve ekran boyut karşlılıklarına 4 olarak yerleştirmelisiniz. 

Petboutiq teması öne çıkan markalar bloğu için ALL ve SM seçenekleri 3 ve 4 olmalıdır. Diğer ekran seçenekleri için yanyana kaç adet görsel görüntülenebilmesi istiyorsanız ona göre yazılmalıdır. Örnek olarak ekran resmindeki ayarları kullanabilirsiniz.

Petboutiq teması slider için örnek görsel boyutları en az 135x135 px olmalıdır. Görselin genişlik ölçüsü sabit kalacak şekilde yükseklik değerini görünmesini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Tasarımın düzgün görünmesi için eklenen tüm görseller aynı boyutlara sahip olmalıdır.

petboutiq52.png (211 KB)

Resim düzenleme penceresinde ekli görseli, görsel başlığını ve tıklandığında gitmesini istediğiniz link bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

petboutiq53.png (106 KB)

Neden Biz? / Hakkımızda : Petboutiq temasında hakkımızda metinleri ve web sitesi hakkında bilgi veren yazılı açıklamalar ekleyebilirsiniz.

Bu metinler, genellikle şirket veya kuruluşun tarihçesini, misyonunu, vizyonunu, değerlerini ve faaliyetlerini özetler. Bu metinler, kuruluşun kendini tanıtma, güven oluşturma ve farklılaşma amacıyla kullanılır.

Petboutiq temasında ilgili metinleri "Tasarım > Tema Yönetimi > Özelleştir > Gelişmiş > Blok Yönetimi" sayfasında "Alt Kısım" bloğunun düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq48.png (162 KB)

petboutiq55.png (92 KB)

Blok düzenleme penceresinde "Dil Değişkenleri" sekmesine tıklayınız.

Değişkenler sekmesinde ilgili değişkenler ile alt kısımda yer alan metinleri düzenleyebilirsiniz. Düzenleme sonrası kaydet ikonuna tıklayınız.

petboutiq54.png (227 KB)

Alt Kısım : Petboutiq temasının alt kısmında yönlendirme yapmak istediğiniz sayfalar için kategorilendirme ve adres bilgilerinizi gösterebilirsiniz.

Petboutiq temasında sosyal medya ikonları ve alt menü yapılandırması alt kısımda yer almaktadır.

petboutiq49.png (412 KB)

Petboutiq temasının alt kısım bloğuna menü linkleri tanımlamak için "Tasarım > Menüler" sayfasına tıklayınız.

- Sosyal Medya : Petboutiq temasında sosyal medya hesaplarınızı alt kısımda gösterebilirsiniz. Sitenize sosyal medya hesaplarınızı tanımlayarak genel etkileşiminizi artırabilirsiniz.

Menüler sayfasında yer alan "Sosyal Medya İkonları" alt kısıma sosyal medya hesaplarınızın linklerini eklemek için kullanılmaktadır.

Ekleme veya düzenleme yapmak için menü ismine tıklayınız.

petboutiq56.png (60 KB)

Sosyal medya ikonları içerisine girildiğinde alt kısımda ekli linkleri kullanabilir, düzenleyebilir veya yenisini oluşturabilirsiniz.

Tanımlama yapmak için ilgili linkin düzenleme kalemine tıklayınız.

petboutiq57.png (63 KB)

Düzenleme penceresinde sosyal medya ismi, linki, sıralama, sosyal medya görseli gibi bilgilerini girebilirsiniz.

petboutiq58.png (69 KB)

- Alt Menü : Petboutiq temasının alt kısım bloğuna menü linkleri tanımlamak için "Tasarım > Menüler" sayfasına tıklayınız.

Menüler sayfasında yer alan "Footer Menü" alt kısım menülerini eklemek için kullanılmaktadır.

Ekleme veya düzenleme yapmak için menü ismine tıklayınız.

petboutiq59.png (61 KB)

Footer menü içerisine girildiğinde alt kısımda linklerin bağlı olacağı kategoriler eklenmelidir.

Ekli kategorileri kullanabilir, düzenleyebilir veya yenisini oluşturabilirsiniz.

Düzenleme yapmak için ilgili kategorinin üstüne tıklayınız.

petboutiq63.png (55 KB)

Alt menü kategorilerinin içine girdiğinizde görüntülenecek menü linklerinin eklemesini yapabilirsiniz. 

Ekli olan linkleri düzenleyebilir veya yeni ekleme yapabilirsiniz.

petboutiq61.png (64 KB)

petboutiq62.png (71 KB)

- Adres & İletişim : Sitenizin alt kısmında ziyaretçilerin size ulaşabilmeleri sağlamak için adres ve telefon bilgisi ekleyebilirsiniz.

Adres ve telefon bilgisi eklemek için "Ayarlar > Genel Ayarlar" sayfasında yer alan "Firma Adres", "Telefon No" ve "E-Posta" ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

petboutiq64.png (53 KB)

İletişim Bilgileri : E-ticaret sitenizin iletişim sayfasında ziyaretçilerin size ulaşabilmelerini sağlayacak bilgiler ekleyebilirsiniz. 

İletişim bilgilerinizi düzenlemek için "Tasarım > Tema Yönetimi > Özelleştirme > Gelişmiş > Blok Yönetimi > İletişim" sayfasına tıklayınız ve "İletişim Bilgileri" bloğunun düzenleme penceresini açınız.

petboutiq65.png (69 KB)

Blok düzenleme sayfasında "Ayarlar" içeriğinden iletişim sayfasında görünmesini istediğiniz bilgileri ekleyebilirsiniz. 

Boş bıraktığınız alanlar siteye yansımayacaktır.

petboutiq66.png (90 KB)

petboutiq67.png (272 KB)

TEMA DÜZENLEME 

Tema düzenleme, bir web sitesinin görünümünü ve işlevselliğini değiştirmek için kullanılan bir işlemdir.

Bir web sitesinin temasını düzenlemek, renk şemalarını, yazı tipi stillerini, arka plan görüntülerini ve genel düzeni değiştirerek sitenin görünümünü ve hissini güncelleyebilir.

Ayrıca, tema düzenleme işlemi, bir web sitesinin işlevselliğini değiştirmek için kullanılan özel eklentiler ve kodlar eklemeyi de içerebilir. Bu sayede, bir web sitesinin kullanıcı deneyimi geliştirilebilir ve belirli bir amaca daha uygun hale getirilebilir.

V5 sistemi ile tema düzenleme işlemleri hızlı ve kolay şekilde yönetebilirsiniz.

Tema Düzenleme makalemizi incelemek için tıklayınız.

Yönetim panelinde  "Tasarım > Tema Yönetimi" sayfasında yer alan "Tema Düzenleme" ikonuna tıklayınız.

petboutiq68.png (1017 KB)

1. Site Düzeni 

Site düzeni, bir web sitesindeki içeriğin nasıl düzenlendiğini, yerleştirildiğini ve sunulduğunu tanımlayan bir kavramdır.

Temadaki sütun (grid) yapısı, boşluk yapıları, yükseklik değerleri gibi özelliklere site düzeni alanından müdahale edilebilmektedir.

Bu alanda yaptığınız değişiklikler temaya uygun değilse görünümde bozulmalar yaşanacaktır.

NOT : T-Soft standart temalarda 12'li grid sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem, web sayfasını 12 eşit sütuna ayırarak, sayfadaki içeriği bu sütunlara yerleştirmeyi kolaylaştırır. Kodlama bilginiz bulunmuyor ise bu değerlere müdahale etmemenizi öneririz.

petboutiq69.png (1015 KB)

2. Font Seçimi

Font seçimi ve düzenleme, web tasarımının önemli bir parçasıdır. Doğru font seçimi, web sitesinin amacına ve hedef kitlesine uygun olarak belirlenmelidir.

Font büyüklükleri, renkleri ve stilleri de düzenlenerek içeriğin okunaklığı artırılabilir.

Font seçimi özelliğimiz ile sitede kullanmak istediğiniz fontu seçebilir, font büyüklüğünü belirleyebilir, sitenizde bulunan tüm yazı alanlarının renklerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

petboutiq70.png (1.00 MB)

3. Renk Düzeni 

Renk düzeni, web tasarımında kullanılan renklerin seçimini ve kombinasyonunu tanımlayan bir kavramdır. 

Doğru renk düzeni, web sitesinin görünümünü ve hissiyatını geliştirerek, kullanıcıların web sitesindeki deneyimini artırır.

Tema düzenleme sayfasında sitenizin arka plan renklerine ait genel renk düzenini belirleyebilirsiniz.

petboutiq71.png (1022 KB)

4. Buton Düzeni 

Butonlar, kullanıcılara web sitesinde belirli işlevleri gerçekleştirme olanağı sağlarlar, örneğin bir bağlantıya tıklama, bir formu gönderme veya bir işlemi onaylama gibi.

Butonların şekli, boyutu, rengi ve yeri, web sitesinin tasarımında önemli bir rol oynar. 

Butonlarda, kullanıcıların butonları fark etmelerini sağlayacak etkileyici ve dikkat çekici renkleri kullanabilirsiniz. 

petboutiq72.png (1023 KB)

5. Çerçeve Düzeni 

Web sitesinin sayfa düzeni, içeriklerin yerleştirildiği ve görüntülendiği alanları tanımlayan çerçevelerle oluşturulur.

Çerçeve düzeni, web sitesinin okunabilirliğini ve kullanılabilirliğini artırarak, kullanıcıların web sitesinde gezinme deneyimini iyileştirir.

Temanızda çerçeve kullanılan alanlarda, çerçeve rengini ve kenar ovalliğini düzenleyebilirsiniz.

petboutiq73.png (1.00 MB)

NOT : Tema düzenleme sayfasında yaptığınız değişikliklerden sonra üstte çıkan "Kaydet" butonuna tıklamalısınız.

petboutiq75.png (1.00 MB)

NOT : Tema özelleştirme ve düzenleme işlemlerinden sonra işlemin siteye yansıması, görünümün düzgün olması için "Scss Dönüştürme" ve "Ön Bellek Temizle" işlemi yapılmalıdır.

Scss dönüştürme için "Tasarım > Tema Yönetimi > Gelişmiş > Blok Yönetimi" sayfasında bulunan "SCSS" butonuna tıklamalısınız. 

Daha sonra üst menüde yer alan "Ön Bellek Temizle" butonuna tıklayarak yaptığınız işlemi sitede kontrol edebilirsiniz.

Bazı işlemlerde ek olarak site önyüzünde "CTRL+F5" yapıldıktan sonra kontrol edilmelidir.

petboutiq76.png (77 KB)

petboutiq77.png (130 KB)