Ürün detayda gösterilen ürünün aksesuarlarının bulunduğu bir bloktur, ürün düzenleme penceresinden eklenir.

Gömlek ürününe kravat, kol düğmesi ve ceket gibi, gömlek satın alan kişinin satın alabileceği tüm ürünler aksesuar olarak eklenebilir.

Ürüne "Aksesuar" eklemek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

"Ürünler > Ürünler" bölümüne tıklayınız.

Aksesuar belirlemek istediğiniz ürünün düzenleme butonuna tıklayınız. Ürün düzenleme penceresi açılacaktır.

Açılan ürün düzenleme penceresinden “İlişkili Ürünler” bölümüne tıklayınız.

Ürünleri eklemek için "Aksesuarlar" alanından “Ürün Seç" butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden seçim yapabilirsiniz.

Ürün seçmek için açılan pencereden ürünü arama yolu ile bulabilir veya filtre alanında sunulan seçenekler ile hızlıca ürünlere ulaşabilirsiniz.

Ürünler kısmından eklemek istediğiniz ürünü seçtikten sonra “Seçimime Aktar” butonuna tıklayınız.

Seçmiş olduğunuz ürünleri “Seçiminiz” kısmından görüntüleyebilirsiniz. Seçme işleminiz bittiğinde “Onay” butonuna tıklayınız.

Ürün ekleme penceresinde seçtiğiniz tüm ürünleri, seçim alanından kaldırmak için "Seçimimi Boşalt" butonunu kullanabilir veya ekleme yaptıktan sonra aksesuar ürün listesinden sil butonu ile ürün özelinde kaldırabilirsiniz.

Aksesuar Bloğunun Siteye Yerleştirilmesi

Yukarıdaki adımları kullanarak tüm ürünlerinize Aksesuar Ürünleri eklemesi yapabilirsiniz. 

Ekleme işlemlerini tamamladıktan sonra bu ürünlerin sitede görünebilmesi için Aksesuar koleksiyonunun eklenmesi gerekmektedir.

Aksesuar bloğu eklemek için "Tasarım > Tema Yönetimi > Özelleştir > Gelişmiş > Blok Yönetimi > Ürün Detay" sayfasını açınız.

Ürün detay sayfasında "Yeni > Vitrin Ürünleri" bloğunu ekleyiniz. Blok içerisinde "Vitrin > Tüm Sayfalarda Kullanılabilir Bloklar > Aksesuarlar" koleksiyonunu seçiniz. 

Vitrin eklerken başlık, limit (gösterilecek ürün adedi) bilgilerini ekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. 

Vitrin bloğu içerisinde yer alan diğer ayarları düzenleme hakkında Vitrin Ürünleri makalemizi incelemek için tıklayınız.