Ödeme bir satın alma sürecinin en kritik noktasıdır. Burası eksik olan bir satın alma, hiçbir şeyi satamama ile sonuçlanmaktadır.

T-Soft e-ticaret sistemi, alternatif ödeme sistemlerinin sanal pos, ve 3d sanal pos alt yapıları ile entegre olmuş, binlerce T-Soft e-ticaret sistemi kullanıcısı bu entegrasyon alt yapısı ile tahsilatları yapmaktadırlar.

T-Soft e-ticaret altyapısı ile ödeme sistemi olarak Zain Cash entegrasyonu bulunmaktadır.

E-ticaret firmaları, kullanıcıları için Zain Cash ödeme altyapısı sağlayabilmektedir.

Zain Cash ödeme sistemi hakkında bilgi almak için www.tsoft.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Zain Cash ödeme sistemi entegrasyonu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Zain Cash ile görüşerek hesap işlemleri tamamlanmalı ve entegrasyon için api bilgileri alınmalıdır.

Aldığınız bilgileri eklemek için "Siparişler > Ödeme Seçenekleri" sayfasına tıklayınız.

iyzico1.png (360 KB)

Ödeme seçenekleri sayfasında "Zain Cash" ödeme seçeneğinin düzenleme penceresini açınız.

- "Mode" alanından Zain Cash entegrasyonunu "Live" ve "Test" olarak kurabilirsiniz. Test modunda sitede kullanılamayacaktır. Sitede kullanıma açılması için live modu seçilmelidir.

- Merchant ID / Secret Key / MSISD : Zain Cash entegrasyonunuzun sağlanabilmesi için gerekli olan api bilgileridir. Zain Cash panelinizden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaydettiğinizde entegrasyon sağlanmış olacaktır. Zain Cash entegrasyon api bilgilerini nildesk üzerinden ödeme departmanımıza göndererek kurulumun yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

zain1.png (82 KB)

Kurulum sonrasında Zain Cash kullanılarak test sipariş vermelisiniz. Test sipariş esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda nildesk veya çağrı merkezi üzerinden ödeme departmanımıza bağlanarak kontrol sağlayabilirsiniz.

zain2.png (45 KB)