E-Ticaret sitenizde belirli durumlarda siteyi ziyaretçiye kapatma, ziyaretçilere ilk girişlerinde popup gösterme veya siteyi görmek için üye girişine yönlendirmek gibi yapılar kullanabilirsiniz.

Ziyaretçilere yönelik bu çalışmalar için "Ayarlar > Yayınlanma Durumu" sayfasına tıklayınız.

yayın.png (155 KB)


Yayınlanma durumu sayfasında kullanabileceğiniz temel 4 farklı yapı bulunmaktadır.

yayın2.png (127 KB)


1. Hazırlık Aşamasında Sayfası : Aktif edildiğinde ziyaretçiler site içeriğini göremezler. Yapım aşamasında, yenileniyoruz vb içerikler ekleyerek ziyaretçiyi bilgilendirebilirsiniz. Yönetim panelinize giriş yaptıktan sonra siz site ön yüzü görebilirsiniz. Paneliniz kapalı iken sizde site içeriğine erişemezsiniz.

Sitenizde kampanya dönemlerinde fiyat ve tasarım düzenleme sırasında veya sitede oluşan beklenmedik bir sorun yaşadığınızda da siteyi ziyaretçiye kapatmak için kullanabilirsiniz.

yayın3.png (1.13 MB)2. Açılır Pencere : Sitenize ziyaretçiler ilk geldiğinde popup gösterimi ekleyebilirsiniz. Popup içeriğini istediğiniz gibi düzenleyerek tıklandığında farklı sayfalara yönlendirebilirsiniz.

yayın4.png (950 KB)3. Private Shopping : Aktif edildiğinde site içeriğini görebilmek için, üye girişi yapılması gerektiğini gösteren bir sayfa oluşur. Sitenize üye olmayan hiç bir kullanıcı site içeriğini göremez. Ek lisansa bağlı olarak çalışmaktadır. 

yayın5.png (1.62 MB)4. İntro Sayfası : Sitenize ilk girildiğinde görünecek bir içerik sayfası hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız içerik sayfasına tıklandığında tekrar sitenizin anasayfasına yönlendirme sağlayabilirsiniz.

yayın6.png (1.92 MB)


5. HTML Olarak Düzenle : Kullandığınız yayınlanma durumu seçeneğinde görünecek içeriğe html kodlar ekleyebilirsiniz.

yayın7.png (40 KB)

6. Önizle : Hazırladığınız içerikleri aktif duruma getirmeden önce görmek için önizle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sayfa içeriği yeni pencerede açılacaktır, bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

yayın8.png (710 KB)


7. Editör İle Düzenle : Yayınlanma durumu seçeneklerinin içeriğini gelişmiş editör kullanarak düzenleyebilirsiniz. Editör penceresinde standart olan gelişmiş editör açılacaktır. Hızlı araçlar ile eklemeler yapabilirsiniz. Gelişmiş Editör Kullanımı makalemizi incelemek için tıklayınız. 

yayın9.png (551 KB)


8. Dil : Sitenize diğer ülkelerden de ziyaretçi geliyor ise, kullandığınız yayın durumunu özelleştirebilirsiniz. Dil seçeneğine tıklayarak diğer diller için farklı içerikler ekleyebilirsiniz.

yayın10.png (100 KB)

9. Durum : Site yayın durumlarının aktiflik/pasiflik durumlarını yönetebilirsiniz.