VARNISH SSL DİNAMİK CACHE

Varnish, cache ve sıkıştırmayı en iyi duruma getirmeye odaklanan bir web uygulaması hızlandırıcısıdır ve yüksek trafikli siteler için performans artışı sağlar.

Varnish Cache web sunucunuz önünde çalışarak, önbelleğine aldığı dosyaları/sayfaları, bir daha web sunucunuza istek yapmadan kendi üzerinden kullanıcıya sunan bir önbellekleme sistemidir.

Bu entegrasyonun kullanılabilmesi için sunucu kiralanması gerektirmektedir. (Minimum 8x8)

Varnish web sitelerini hızlandırmak için kullanılan bir HTTP ters vekildir. Ters proxy istemcilere asıl sunucu gibi görünen bir ara sunucudur.

Varnish web sayfalarını önbellekte (ram veya dosya) tutarak istemci istek yaptığında eğer cevap önceden istenmişse aynı cevabı dönerek asıl sunucuya gitmeden kullanıcıya cevap verir. Bu sayede veritabanı işlemleri gibi sunucuyu yoran durumlar azalmış olur.

Her veritabanı sorgusu ayrı bir süreç (process) demek olduğu için sunucu aşırı istek karşısında yavaşlar ve sonunda cevap veremez duruma gelir. Bu tür durumları engellemek için Varnish kullanılabilir. Örneğin bir blog yazısını görüntülemek isteyen kullanıcı için Varnish isteği uygulama sunucusuna iletir ve dönen cevabı belirtilen süre önbellekte tutar. İstek kullanıcıya verildikten sonra aynı veya başka bir kullanıcı aynı sayfayı istediği zaman önbellekte bulunan içerik iletilir.

Varnish sadece önbellek için değil başka amaçlar içinde kullanılabilir:

- Web Application Firewall (Web Güvenlik Duvarı)

- DDoS Attack Defender (DDoS Saldırı Koruma)

- Load Balancer (Yük Dengeleyici)

- HTTP Router

Varnish SSL Dinamik Cache işlemleri Sunucu departmanımız tarafından yapılmaktadır.

Uygulama satın alınmadan önce Sunucu departmanımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve işlem adımlarını öğrenebilirsiniz.

Slide Adımları

Varnish SSL Dinamik Cache, ücretli bir uygulamadır. 

T-Soft Apps web sitemizden veya yönetim panelinizde "Bölümler > Uygulama Marketi" sayfasından satın alarak kurulumu sağlayabilirsiniz.

Bu uygulama, kurulumu tamamlandığında "Ayarlar > İzleme Kodları" sayfasında kod oluşturur.

Uygulama detayında sözleşmeyi onaylayarak yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

Uygulamayı satın almadan önce mutlaka Sunucu departmanımız ile görüşmelisiniz. 

Sunucu ekibinin yönlendirmeleri doğrultusunda işlemler tamamlanmaktadır.