AÇILIR PENCERE VE PERFORMANS AYARLARI (GENEL AYARLAR)

1. Açılır Pencere Ayarları

E-ticaret siteniz üzerinde kullanılan popuplara ait ayarlar bulunmaktadır.

Kullanılan popuplarda, genel ayarlar sayfasından müdahale edebileceğiniz özellikler için "Ayarlar > Genel Ayarlar > Açılır Pencere Ayarları" sayfasına tıklayınız.

ana1.png (157 KB)

Açılır pencere ayarları sayfasında kullanabileceğiniz ayarlara ait bilgilendirmelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Açılır pencere ayarları sayfasında bulunan özelliklerden sadece aşağıda iletilen ayarlar aktif kullanılmaktadır.

1.1. Sipariş Sepeti Popup Penceresinde Hangi Ürünler Çıksın : Ürün detay sayfasından sepete ürün eklediğinizde, eklenen ürünlerin gösterildiği bir popup açılmaktadır. Çıkan popupda eklenen ürünler dışında, satın almaya yönelik alternatif ürünler gösterebilisiniz. Bu ayar üzerinden görünecek ürünleri seçebilirsiniz. Yaptığınız seçime göre üründe tanımlı diğer ürünler gösterilecektir.

sepetpopup.png (152 KB)

1.2. Açılır Pencereler Kapatıldığında Hatırda Kalma Süresi (Dakika Olarak Giriniz) : Ziyaretçiler siteye ilk girdiğinde çeşitli amaçlar için popup gösterimi yapabilirsiniz. Gösterilen popupu kullanıcının bir kere gördükten sonra tekrar ne zaman göreceğinin zamanını belirleyebilirsiniz. Popup ekleme hakkında Yayınlanma Durumu makalemizi incelemek için tıklayınız.

acılırpencere.png (61 KB)2. Performans Ayarları 

Sitenizde yönetim paneliniz üzerinden yönetebileceğiniz performans ayarları bulunmaktadır.

Genel ayarlar sayfasından müdahale edebileceğiniz özellikler için "Ayarlar > Genel Ayarlar > Performans Ayarları" sayfasına tıklayınız.

ana1.png (157 KB)

Performans ayarları sayfasında kullanabileceğiniz ayarlara ait bilgilendirmelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2.1. Filtrede Fiyat Alanını Gösterme : Ürün liste sayfalarında görüntülenen filtreler içeriğinde, fiyat filtresinin görünürlüğünü yönetir. Ayar aktif edilirse fiyat filtresi siteye yansımaz. Sayfalar daha hızlı açılır.

fiyatfiltre.png (289 KB)

2.2. Toplam Yorum Sayısı Tüm Dilleri İçersin : Ürün detay sayfalarında görüntülenen yorum alanlarında gelen yorum sayısı görüntülenmektedir. Bu sayıya farklı diller seçiliyken yapılan yorumların sayısını da eklemek istiyorsanız ayarı aktif edebilirsiniz.

2.3. Ürün Detay Sayfasında Ürün İle İlgili Kampanyaların Sorgulanması : Sistem alt yapısında standart olarak oluşturulan ürün, kategori, marka bazlı kampanyalar ürün detay sayfalarında görüntülenebilmektedir. Bu kurgular üzerinden eklenen kampanyaların görünmesini istemiyorsanız, bu ayar üzerinden düzenleme yapabilirsiniz. "Sorgulansın" seçeneğinde, kampanya var ise ürün detayda gösterir. "Sorgulanmasın" seçildiğinde, kampanya olup olmadığı kontrol edilmez ve ürün detaya yansımaz. Kampanya görünürlüğünü simgeler üzerinden gösteriyorsanız diğer seçenekleri seçebilirsiniz.

kamp.png (107 KB)

performans.png (38 KB)